Блог

Інструменти барбера

Машинки

Конструкція машинок незалежно від приводу схожа. Вона складається з корпусу, в якому захований електричний агрегат, що змушує рухатися ніж з високою частотою вліво і вправо. У машинці передбачено два ножі - верхній рухливий і нижній фіксований. Для запуску на корпусі пристрою встановлений невеликий вмикач.
  • Вібраційні

Вібраційні машинки охоплюють дешевий сегмент ринку. В їх основі лежить електромагнітна котушка, яка створює вібрацію, що приводить в рух ножі.
  • Роторні

Роторні машинки працюють за допомогою обертання невеликого електромотора з коротким плечем на валу, який перетягує ніж вліво і вправо. Оскільки в механізмі застосовується потужний двигун до 45 Вт, то такі пристрої працюють в рази швидше вібраційних. Вони легко ріжуть жорсткі локони, що скорочує час стрижки. Що стосується вібрації, то вона досить сильна, особливо на більш дешевих машинках.
  • Мережеві

Пристрій має електричний кабель з вилкою для включення в розетку. Така машинка повністю залежить від мережі.

Переваги: мінімальна вартість і можливість тривалої роботи.
  • Акумуляторні

Машинка має вбудовану батарею живлення.
Переваги: маневреність (кабель не заважає роботі). Для її підзарядки використовується підставка, яка включається в розетку. Встановивши машинку на зберігання, акумулятор заряджається.
  • Комбіновані

Машинка для стрижки волосся може працювати як від акумулятора, так і від розетки. У ній є спеціальне гніздо для підключення до кабелю, яке нагадує зарядку для мобільного телефону. Ці машини не мають підставки як звичайні акумуляторні.
  • Рухливість ножа

Існують рухомі і нерухомі ножі. Рухомий ніж дозволяє регулювати діапазон зрізу волосу без насадки від 0,8 до 3,5мм. Барберам варто обирати машинки з рухомими ножами для створення градієнтів.
  • Тип ножа

Пласкі - для зняття масси, з пузом - для фейдів. Широкі і рідкі зубці для зняття масси, вузькі і густі зубці підійдуть для фінішних деталей та пушкового волосся.
  • Потужність і оберти

Здебільшого це маркетингові "ванільні" метрики, не приділяйте їм багато уваги. Радимо обирати машинки в стандарті - 5-7 тисяч обертів на 10 ватт.

Найкращі машинки

Ти можеш витрати купу часу на пошук і порівняння параметрів, читання оглядів, консультації продавців, коллег та друзів. А можеш одразу придбати одну з цих чотирьох машинок і гарантовано лишишся задоволенним. На практичних уроках в нашій школі є можливість перевірити кожну в роботі. А придбати - у нашому магазині з офіційною гарантією.

Ножиці

Ножиці складаються з нерухомого леза - керується за допомогою кільця для безіменного пальця та рухомого леза - керується за допомогою кільця для великого пальця. Обидва леза з’єднані шурупом. Кільця ножиць можуть бути рівної форми або мати отвори. На деяких моделях ножиць є упор для мізинця (зйомний або незйомний).

Види ергономіки ножиць

Поняття ергономіки в дизайні ножиць застосовують щодо розташування кілець і довжини ручок ножиць. Обирай ті, якими зручно працювати саме тобі, а не опіньон-лідерам.
  • Классика

«Classic design» - ножиці, в яких верхня і нижня половини ножиць повністю симетричні. Ручки ножиць мають однакову довжину, а кільця розташовані один навпроти одного. У таких ножицях уявна лінія буде проходити точно посередині ножиць.
  • Напів-ергономіка

«Semi-offset design» - менш симетричні ножиці. У них ручка кільця для великого пальця коротше, ніж ручка кільця для безіменного пальця. В результаті кільця розташовані не симетрично, а як би трохи зміщені відносно один одного, що добре видно по лінії.
  • Ергономіка

«Offset design» - в них ручки не тільки різної довжини, як в полуергономічних, але і мають різні кути примикання до полотен ножиць. На лінії симетрії розташовано верхнє кільце для безіменного пальця, а кільце під великий палець - сильно зміщене вниз.

Види заточування ножиць

Поняття ергономіки в дизайні ножиць застосовують щодо розташування кілець і довжини ручок ножиць.
  • Стандарт

майже не використовується
  • Полу-конвекс

використовують для дешевої сталі
  • Конвекс

технологічно складна і найгостріша

Прямі ножиці

В результаті використання прямих ножиць виходить чистий рівний зріз пасма. Змiнюючи положення ножиць в процесі стрижки, можна надати волоссю iнший виrляд. Варто звернути увагу на довжину леза. Зручна довжина - дорівнює довжині складки між вказівним та середнім пальцем майстра (5-7 дюймів). Прямі ножиці можуть мати мікропази на кромці леза - це необхідно для кращого виконання тупих зрізів. Ножиці в яких лезо повністю гладке гарно підходять для створення текстури технікою ковзаючих зрізів.

Філірувальні ножиці

Філірувальні ножиці використовуються для створення текстури волоссю короткої довжини. Ця операція зменшує об’єм волосся та надає динаміки рухомості зачісці. Одне лезо філірувальних ножиць пряме, а інше має зубчасту форму.

В результаті їх використання отримуємо волосся переміжної довжини (довге - коротке - довге). Більш часті зубці філірувального леза дозволяють вистригти/видалити більшу кількість волосся.

Існує декілька типів філірувальних ножиць. Вони відрізняються формою, товщиною і густотою зубців.
  • Подвійні
  • Азіатські
  • Європейські

Гребінці

Гребінці - це один з основних інструментів на ряду з ножицями і машинками. Вони необхідні для поділу та розділу волосся перед початком стрижки та під час неї.

Відстань між зубцями гребінця може бути різною та залежить від мети, для досягнення якої його використовують. Зазвичай великі гребінці з рідкими зубцями використовують під час роботи з великими об’ємами волосся, а мілкіші, іноді зі звуженим кінцем, - при роботі з малими об’ємами або дуже коротким волоссям.

При використанні великих гребінців з рідкими зубцями досгається мінімальний натяг волосся при їх розподілі та стрижці. В результаті, лінії форми виходять м’якішими. Гребінці з частими зубцями створюють великий натяг волосся та дозволяють створювати чіткіші лінії.
  • Планка

Основний гребінь майстра. Може мати ряд густих та тонких зубців або ряд товстих та рідків зубців. Універсальний варіант - комбінований. Також має бути один короткий зуб для виконання поділу.
  • Скелетка

Інша назва - рибна кістка. Складається с комбінації різних по висоті зубців та отворів. Використовують для сушки волосся та надання прикореневому об'єму.
  • Флет-топ

Великі, густо розташовані зубці. Використовують для стрижки флет-топ та техніки оверкомб. Ці гребінці гарно розподіляють волосся і допомагають зробити рівний зріз.
  • Афро-пік

Довгі та рідкі зубці використовують для роботи з афро волоссям. Також гарно підійде для вичосу бороди та різних укладок, наприклад, помпадуру.
  • Браш - щітки

Густі та тонкі зубці на гребінціх різної форми. Використовують для укладок, випрямлення волосся, полірування тощо. Якісні щітки мають антистатичну основу.
  • Фейд-браш

Щітка призначена для виконання техніки фейд.

Фени

Фени необхідні для сушки волосся. Для роботи барбером необхідно придбати професійний фен. Ми не рекомендуємо купляти дорогі смарт-фени. Так, вони зручні, малошумні і кльово виглядають, але це майже не впливає на якість роботи. Професійні фени мають бути достаньо потужними (2000ватт), мати регулювання температури, кнопку подачі холодного повітря, температурний запобіжник, довгий та міцний кабель. Якісні фени роблять Babyliss та Coifin. Їх вартість починається від 50$, але працюють вони роками.
  • Побутові
  • Професійні
  • Смарт